(6kB) (7kB)
Internetowy serwis Wychowanków, Pedagogów i Uczniów
I LO i Gimnazjum im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kalendarium : Rok szkolny 2013

Program spotkania roczników jubileuszowych oraz roczników przedwojennych "Marcinka"
Matura 1948, 53, 58, 63, 68, 73, 78, 83, 88, 93, 98, 2003, 2008.

Sobota - 11 maja 2013 r.
godz. 15.00 Uroczysta msza św. w kościele św. Michała Archanioła przy ul Stolarskiej z udziałem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Marka Jędraszewskiego oraz księży absolwentów "Marcinka"
godz: 16.30 Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej absolwentom "Marcinka" Janowi i Stanisławowi Kasznicom.
  • Jan - matura 1930, zginął w kampanii wrześniowej, pośmiertnie odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Military;
  • Stanisław - matura 1927, ostatni Komendant Narodowych Sił Zbrojnych, stracony w więzieniu przy ul Rakowieckiej 12 maja 1948 r.
godz: 17.00 Spotkanie w "Marcinku" pod hasłem Szkoła gości swoich wychowanków - wychowankowie swojej Szkole z zaproszonymi przez organizatorów rocznika wychowawcami, nauczycielami, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami w kawiarenkach klasowych i w salach lekcyjnych

Zwiedzanie Szkoły: wystawa w holu Szkoły poświęcona Rodzinie Kaszniców, Biblioteka Absolwentów i in.

Piknik okolicznościowy na boisku szkolnym z atrakcjami…
Wydawnictwa i pamiątki Stowarzyszenia (m. in. krawaty "Marcinka", oznaka identyfikacyjna, książki: My z "Marcinka" - matura 1948, 1951, 90-lecie "Marcinka". 1919 - 2009. i inne dostępne będą w stoiskach Stowarzyszenia.
godz. 20.00 Spotkanie towarzyskie rocznika ............ w: .................................................................................................................................


Wychowanków z roczników przedwojennych, rocz. 1948, gości oraz nauczycieli zapraszamy na piknik oraz wspominki przy kawie i ciastkach do pokoju nauczycielskiego.

Napisz o sobie.
Przynieś pamiątki i zdjęcia z czasów szkolnych, swojej Rodziny.
Przygotuj i zostaw wizytówkę.
Złóż darowiznę na rzecz Stowarzyszenia.


Pamiętaj o Bibliotece Absolwentów - jeżeli możesz, wzbogać jej zbiory.

Po tylu latach wielu z nas zmieniło się nie do poznania. W celu uniknięcia niezręcznych sytuacji przygotowaliśmy na to spotkanie po latach specjalne identyfikatory. Otrzymasz identyfikator w zamian za darowiznę na rzecz Stowarzyszenia. Zgromadzone w ten sposób fundusze pokryją koszty organizacyjne spotkania oraz umożliwią działalność statutową Stowarzyszenia. Identyfikatory rozprowadzą organizatorzy spotkania rocznika.

Czytaj informacje na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.marcinek.net

Niedziela - 12 maja 2013 r.
godz. 16.00 msza św. w 65 rocznicę śmierci Stanisława Kasznicy oraz Lecha Neymana straconych w więzieniu przy ul. Rakowieckiej. Kościół oo. Dominikanów przy al. Niepodległości.


W imieniu Zarządu - Prezes Stowarzyszenia
Gerard Sowiński Barnaba

dokumenty do pobrania
Poradnik dla organizatorów spotkań roczników jubileuszowych "Marcinka"   
BIBLIOTEKA ABSOLWENTÓW   
program spotkania